Навчальницько – просвітницький захід з фінансової грамотності учнівської молоді

Просвітницька робота з дітьми є дуже важливою та перспективною для держави. Учні мають дуже обмежений досвід у фінансових операціях, а їх свідомість практично позбавлена поширених серед населення фінансових операцій. В рамках реалізації Плану заходів з підвищення рівня фінансової грамотності населення на 2013 рік, затвердженого наказом Національного банку України від 18.05.2013 № 61-од Теплицьким районним центром зайнятості ініційовано участь у Всеукраїнському тижні фінансової грамотності та Всесвітньому дні заощаджень в Україні.
Захід відбувся на базі Теплицької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 за участю керуючої відділенням «ПриватБанк» – Олени Чорної, та Олександра Кожуховського - заступника голови громадської організації «Філософія серця» та учнів 10 класів на тему «Фінансова грамотність для учнівської молоді». Основним завданням проведення зустрічі - це роз’яснення щодо ведення сімейного бюджету, основних принципів фінансового обліку, виховання звички до заощаджень та інвестицій.
Захід відкрив заступник начальника відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості Руслан Поліщук ознайомивши присутніх із станом ринку праці, реалізацією Програми зайнятості Теплицького району в частині професійної орієнтації учнів. Також звернув увагу, що фінансова грамотність дає можливість громадянам керувати своїм матеріальним благополуччям, а відсутність елементарних фінансових знань і навичок обмежує можливості людей щодо прийняття правильних рішень для забезпечення свого добробуту.
Олена Чорна підкреслила, що фінансова грамотність допомагає домогосподарствам середнього класу ефективно планувати і використовувати родинний бюджет, приймати рішення у сфері особистих фінансів. Розвиток фінансової грамотності є важливим напрямком зміцнення середнього класу, ощадної поведінки населення як основи макроекономічної стабільності і розвитку сучасного фінансового сектора. Презентувала для учнівської молоді використання «Юніор карт».
Олександр Кожуховський зупинився на підвищенні фінансової грамотності, що сприяє зростанню якості фінансових послуг, дозволяє розширити можливості громадян ефективніше використовувати фінансові послуги. Цей процес скорочує уразливість перед фінансовими кризами, а також веде до поступового зниження ризиків зайвої особистої заборгованості громадян за споживчими кредитами, зменшення ризиків шахрайства з боку несумлінних учасників ринку. Для досягнення більшої ефективності було проведено практичну роботу, яка дала змогу учнівській молоді зрозуміти основи сімейного бюджету, вміло економно використовувати заощадливі кошти.
Захід пройшов вдало змістовно, у щирій і відвертій атмосфері. Учні школи були вдячні організаторам за цікавий захід.
Джерело: Теплицька РДА

/Files/photogallery/FOTOvbelom.jpg

Інтереси Вінниччини та Києва зійшлися на антикорупції

«Майданчиком», де зійшлися інтереси столиці та Вінниччини, став громадський антикорупційний рух. Минулоріч у жовтні була прийнята Державна програма щодо запобігання і протидії корупції. У грудні цього ж року Вінниччина стала першим регіоном в Україні, який прийняв регіональну антикорупційну програму за ініціативи громадської організації «Філософія Серця». Рік минув і виконання Державної програми взялась моніторити Transparency International Україна. Звісно, як експертів, Transparency запросила до співпраці єдину регіональну організацію – вінницьку «Філософію Серця». Що ж саме перевірятимуть антикоррупціонери розповіла голова ГО «Філософія Серця» Юлія Грига.

- Юлія, скільки організацій задіяні у моніторингу Державної програми щодо запобігання та протидії корупції?

- До проекту громадська організація TransparencyInternational Україна залучила шість партнерських організацій. Але «Філософія Серця» - єдина регіональна. Решта – працюють у Києві, на центральному рівні, в аналітичних центрах. Довіра наших партнерів – найкраща оцінка нашої діяльності. Експерти Transparency, ознайомившись із нашим досвідом в розробці регіональної антикорупційної програми, видали своєрідний «карт-бланш» - участь у моніторинговому проекті. У кожної організації – свої завдання, своя ділянка роботи.

- Що буде моніторити «Філософія Серця»?

- На мою думку, нам дістався найскладніший розділ - 14-й - зниження рівня корупції у сферах підвищеного корупційного ризику. Зокрема, у правоохоронній, медичній, земельній, освітній, податковій, митній сферах та у сферах державних закупівель та державних служб. Загалом, у програмі п’ятнадцять розділів і у кожному прописано конкретні заходи, які мали відбутись по всій країні – на рівні всіх органів влади. Ми вже підготували 28 інформаційних запитів по виконанню кожного із заходів. Також проведемо два соціологічних дослідження: соцопитування серед студентів і викладачів щодо проведення незалежного тестування і з питань приватизації державної землі – по спрощенню процедури та термінів надання послуг. Запити спрямовано практично у всі Міністерства, Державну податкову службу, Пенсійний фонд, МВС, Військову службу правопорядку, яка, до речі, надала найгрунтовнішу відповідь у найкоротші терміни.

- Що очікуєте в результаті моніторингу?

- Хочемо проаналізувати, наскільки ця програма була декларативною чи результативною, який коефіцієнт її корисної дії та які рекомендації слід запропонувати, щоб програма виконувалась та була більш ефективною. І, врешті решт, куди на думку громадськості варто було б спрямувати сили та кошти.

- Коли планується презентувати підсумки?

- Проміжні результати презентуємо 9 грудня – у Всесвітній день боротьби з корупцією. Кінцеві результати проекту буде оприлюднено у березні 2013 року.

- Хто замовник цього проекту?

- Міжнародна організація TransparencyInternational – організація, що спеціалізується на протидії та запобіганню корупції, складанню індексів, розробці рекомендацій.

- Ви вже отримали відповіді на деякі запити – можна вже зробити попередні висновки?

- Так. Є низка заходів, які спільні у Державній та регіональних програмах і було б добре, якщо б із державної програми частина коштів передбачалась на регіональні. Оскільки лише за гроші місцевих бюджетів ці регіональні програми є практично недієздатними. Вони всі, незважаючи на своє змістовне наповнення, практично не реалізовані, оскільки не має гарантованого фінансового підґрунтя. Виходить, що у нас боротьба із корупцією фактично ведеться лише на папері. Тобто ці програми – просто папірець, який виконувати ніхто не збирається.

УКРІНФОРМ

Кiлькiсть переглядiв: 1301

Коментарi